Skip links

Трилер припао одбојкашицама „Инђије“

Инђијска хала спортова је поново била домаћин једној врло занимљивој утакмици, овог пута је питању била одбојкашка представа.

Био је то дерби Прве лиге Србије у ком су се састале екипе са индетичним скором победа и пораза у врху такмичења. Oдбојкашице „Инђије“ и београдске „Роде“ су одиграле фантастичан меч. У њему је било свега вредног пажње, а на крају су нијансе одлучивале ко ће бити победник. Била је то екипа „Инђије“ после пет одиграних сетова, 3:2 (30:28, 22:25, 25:15, 19:25 и 17:15).

Као што то резултати по сетовима показују било је ту пуно резултатских преокрета, а само су у трећем домаће одбојкашице и сет касније гостујуће доминирале.

У првом сету Инђија на сервис капитенке Теодоре Обреновић одлази на 7:2. Технички тајм аут и гошће се враћају у уводни сет (10:8). Ту је сада реаговао Никола Јерковић и домаћи тим је поново бољи (12:8). Међутим ту на око стају домаће одбојкашице и прво поравнање резултата стиже у другој трећини сета (18:18). Да је одбојка чудна игра видело се у наставку сета. Прво воде домаће играчице са 22:19. Чинило се да је то крај и рутинска победа у том сету за Инђију. Међутим до прве сет лопте стиже тим „Роде“, 23:24. На разлику се играло све до коначних 30:28.

У другом сету домаћи састав добро отвара ту деоницу игре. Али тим „Роде“ врло брзо прави огромну предност (7:13). Барнак Лара је преузела сервис и брзо се стигло до 12:13. Ипак Инђинчанке су константно у минусу, сем код резултата 22:22. Ту „Рода“ прави три везана поена и поравнава резултат на 1:1 у сетовима.

Трећи сет је био мали тајфун домаћег састава. 10:4, 16:11, 19:11 и очекивала се лагана победа, која је и остварена за сада 2:1 у сетовима.

У четвртом сету опет „Инђија“ боље креће и мирисало је на победу вредну три бода. Али тако нису мислиле гостујуће играчице. Од 7:4 до 15:19. Гошће рутински приводе тај сет за ново поравнање резултата, 2:2.

Последњи пети сет је био слика и прилика предходна четири. „Инђија“ је до резултата 9:8 стално била у вођству. Ту домаће одбојкашице за кратко стају. „Рода“ има чек две сет и меч лопте, 12:14. Буде се домаће девојке, играју као у трансу и добијају тај сет и утакмицу, 17:15.